22 yaşında emekli oldu

Fiona

New member
NBA kadrolarından Dallas Mavericks’in 2020 NBA Draftı 31. Sırasından seçtiği Tyrell Terry, 22 yaşında emekli olduğunu deklare etti.

2020 NBA Draftı’nda Dallas Mavericks tarafınca seçilen Tyrell Terry 22 yaşında mesleğini noktaladı.

Terry, şahsi Instagram hesabından yaptığı açıklamada yaşadığı mental problemlerin bu sonucu almasında tesirli olduğunu vurguladı.

2020-21 döneminde Mavericks’le 11 maça çıkabilen Terry, birtakım maçlara şahsi niçinlerden dolayı çıkamamıştı. Terry, 2021-22 döneminin başında Dallas’la yollarını ayırmış ve Memphis Grizzlies ile anlaşmış lakin burada da sırf 2 maçta oynama fırsatı bulabilmişti. 22 yaşındaki basketbolcu, mesleğinin büyük kısmını NBA Gelişim Ligi G-League’de geçirmişti.

Terry’nin açıklamalarının tamamı şöyle:

“Bu bildiri, paylaşmak için son derece güç ve yazmak için son derece duygusaldı…

Bugün, karakterimin büyük kısmını inşa eden oyundan ayrılma sonucu aldım. Birinci adımlarımı attığımdan beri bana rehber olan oyundan. Inanılmaz zaferlere imza atarken, olağanüstü anılar biriktirirken ve hayat uzunluğu sürecek arkadaşlıklar edinirken beraberinde hayatımın en kara anlarını yaşadım. Beni yaratırken bir anda beni yok etmeye başladı. Bu oıyunu oynarken etrafımdakilerin bilebileceğinin ve gorebileceğinin ötesinde kendi kıymetimi bir kenara atmaya başladım. Göğsüme oturan ve taşıyabileceğimden çok daha ağır olan bir taş yüzünden olağan biçimde nefes almakta zorlanmaya ve mide bulantılarıyla uyanmaya başladım. Bu açıklama, bu sporun bende yarattığı derdin kısa bir açıklaması ve benim için açtığı her kapı için minnettar olsam da artık aşık olmadığım bir şey için bu uğraşa devam edemem.

Birfazlacalarına göre ben bir hayal kırıklığı, yanılgı yahut harcanmış bir yetenek olarak görüneceğim. Basketbol açısından bakılınca bu hakikat olsa da hayattaki en büyük muvaffakiyetleri sağlayan şeyler de büyük başarısızlıklardır. Benim için dış dünyada epeyce daha fazlası ve bunları keşfetmek için heyecanlanıyorum. Basketbol haricindeki kimliğimi bulmak için heyecanlı hissediyorum.

Bana inanan herkese epey teşekkür ederken hayal kırıklığına uğrattığım insanlardan da özür diliyorum. Ama beni keyifli edeceğini ve kendimi daha epey seveceğimi umduğum farklı bir yola giriyorum.”