Burak Elmas’tan seçim açıklaması

Fiona

New member
Galatasaray Lideri Burak Elmas, 30 Nisan’da yapılması planlanan ama çabucak sonrasında iptal edilen başkanlık seçimi hakkında açıklamalarda bulundu.

İbrarsızlık sonucundan daha sonra Galatasaray’ın 1 ay kitlendiğini ve alınan önlemler niçiniyle bu müddete 1 ay daha eklendiğini söyleyen Elmas adayların 28 Mayıs’ta seçim istediğini ve bu tarihin gelecek hafta kararlaştırılacağını deklare etti.

Elmas’ın en önemli açıklamaları şöyleki:

“Ben seçim sürecine hürmet duyarak ön plana çıkmadım. İbra konusunda bugüne kadar hiç konuşmadım. Genel Konseyimiz kararında idare şuramız idari taraftan ibra edilmedi. Sunduğumuz bütçede kabul edilmedi. Üyelerin karşısına çıkarak, aklanmamak durumunda 30 gün ortasında Olağan Genel Heyeti yapılacağını paylaştık. Valilik bir istinaf başvurusu yaptı. Fakat bu geri çekildi. Üç üyemiz, kendi kısmıyla ilgili dava açtı. Üç davayı da genel heyeti etkileyebileceği için, bunlar birlikte takip edildi. Bir üyemiz tarafınca açılan davayla ilgili önlem sonucu alındı. Çarşamba günü bir daha acil olarak kulübün ortak yürüttüğü bir komitenin aldığı kararla itiraz yapıldı. Çarşamba günü önlem sonucu alan mahkeme Cuma günü mahkemeyi verdi ve önlem sonucu kaldırıldı. Fakat bu önlem sonucu kaldırılırken bizim için enteresan bir şey oldu. Önlem sonucunın sonunda bir talebimiz olmamasına karşın bizim seçime girebileceğimiz konusunda bir karar verildi. Bu bizi epeyce şaşırttı. Bizim bu biçimde bir talebimiz yoktu. çabucak sonrasında önlem sonucu kalktıktan daha sonra üyemiz istinaf başvurusu yaptı. Ne enteresandır ki bizim istinaf başvurusu olduğu gün bir anda 16.00 civarı İstinaf Mahkemesi’nin aldığı sav edilen karar ortalıkta dolaşmaya başladı. Hukukçularımız UYAP’ta bu biçimde bir karar olmadığını söylemiş olduler. Süratli bir biçimde linç başladı.

GALATASARAY’I KİTLEMEK GEREKİYOR

Bütün bunlarla uğraşırken kulübümüzle ilgili alınan kararla ilgili bir bilgi almadık. Taa ki bu sabaha kadar. Adaylarla ilgili konuşup onlara bu biçimde bir durum olduğunu söylemiş olduk. Bu süreçte önlem, önlemin iptali, sonrasındasında İstinaf Mahkemesi’nin aldığı karar… Bir gün evvel servis edilerek kampanya başlatılmasından rahatsız olduğumuzu söylemiş oldum. Galatasaray’ı el birliğiyle bu pozisyondan çıkarmamız lazım. Şu anda benim adaylığımın konuşulacağı vakit değil. Seçim tarihi değişmeyecek. pek epeyce liderimizle konuşuyoruz. Galatasaray’ı kitlemememiz gerekiyor.”

GALATASARAY KAOSUN İÇİNE İTİLDİ

Lider adaylarının, seçimlerin 28 Mayıs’a ertelenmesi talebini lisana getiren Elmas, “Divan Liderimiz Eşref Beyefendi de teyit etti. Galatasaray epeyce sıkıntı bir ay geçirdi. Bütçesiz, bir ay daha sonra bırakacak idarenin alması gereken kararlarda alması gereken kararlar oluyor. Burada bütçeyle ilgili önemli meselelerimiz oldu. Bütçe olmadığı için birtakım amatör branşlara transfer yapamadık” diye konuştu.

Elmas kelamlarına şu biçimde devam etti:

“Adaylarımız haklılar. Acil seçim ilan edilmesini istiyorlar. Bir gerçek var. Galatasaray, önemli manada bir kaosun içine itildi. Bu kaostan kurtulmak için bütün topluluğumuz uğraş etmeli. Bilhassa toplumsal medyalarda taraftarlarımızı yanlış biçimde yönlendiren kimi üyeler görüyorum. İstifa etseydik Galatasaray başsız kalırdı. TFF Başkanlık seçimleri, yayın ihalesi üzere değerli hususlar varken Galatasaray’ı başsız bırakamazdık. Seçimle ilgili tarihi, önümüzdeki hafta tekrar konuşacağız. En düzgün tarihi açıklayacağız. Galatasaray Lideri olarak Fırat Develioğlu’ndan açtığı davayı geri çekmesini rica ettim lakin kendisi geri çekmek istemedi.

GALATASARAY’IN BİRLEŞMEYE NİYETİ YOK

İbra olmamamız için seçim öncesi klasörlerle disiplin evrakları gelmeye başladı. Galatasaray’da hiç bir şey göründüğü üzere değil. Galatasaray’ın borcunu ödeyemeyerek kayyuma devredilmesini isteyen bir güruh var. Bugün önümüzde değerli ödemeler var. aslına bakarsanız 1 aydır önü kapanmış olan Galatasaray, bugün alınan kararla düzgünce kilitlenmiş oldu. Galatasaray üzere bir kulübün 2 ay bütçesiz kalması kabul edilemez. Camiayı birleştirmek ismine birçok vakit isim vermeden konuştum lakin gelinen süreçte gördüm ki Galatasaray’ın birleşmeye niyeti yok.”