“Evladıma kadar vefat tehdidi aldım”

Fiona

New member
Spor Toto Harika Lig’in 19. haftasında Gaziantep FK ile Fenerbahçe içinde oynanan ve 2-1 Sarı-Lacivertliler’in üstünlüğü ile biten maçın akabinde yorum yapan Necati Ateş Fenerbahçe topluluğunun reaksiyonunu çekmişti.

Kendisi hakkında TRT’ye yazı gönderildiğini belirten Fenerbahçe’ye Necati Ateş yanıt verdi. Ateş, ortadan geçen vakitte vefat tehditleri aldığını söylemiş oldu.

TRT Spor’a konuşan Necati Ateş, “Bir ironidir, ortamızda bunu hayli yaparız. örneğin Nihat golleri kaçırmıştır, Nihat senin kaçırdığın goller yüzünden maçı kaybettik… Kemal bir topa dokunamadı, kırmızı kart gördü yahut ben makus bir performans sergiledim ortamızda bunları konuşuruz, ironisini yaparız” diyerek kelamlarına başladı.

Açıklamasına devam eden Ateş, “Bu sözün bu kadar ortasından kılçıklanarak alınıp, bu kadar büyütülmesi beni üzdü. Yayının devamında da ne manada yaptığımı da söylemiştim. Maalesef bu bir haftayı sıkıntlılı geçirdim lakin kendi açımdan değil” tabirlerini kullandı.

Necati Ateş, kendisi ve ailesi için vefat tehditleri aldığını söylemiş oldu. Ateş, “Ben alışığım bunlara epeyce. Evladıma kadar gelen vefat tehditleri… Küfrün aslına bakarsanız haddi hesabı yok. Fakat aile ve evladına yapıldığı vakit fazlaca öteki düzeylere çıkıyor” biçiminde konuştu.

Sözlerine devam eden yorumcu, “Ben aslına bakarsanız Ertuğrul kardeşimin, arkadaşı ya da temsilcisi Burak Uçar bildiri attığı vakit kendisine de tabir etmiştim. Bu kişisel performans üzerinden yaptığım bir yorumdur, lütfen yanlış anlamayın’ demiştim. Kendisi de esasen ‘sizin güzel niyetinizden kuşkum yok’ diye bildiri atmıştı” diye konuştu.

Necati Ateş, kendisine hakaret eden ve tehditler savuranlar hakkında türel sürecin başlatıldığını deklare etti. Ateş, “Buradan tekrar Ertuğrul kardeşim kusura bakmasın, bu yalnızca ferdî performansla alakalıydı. Ondan dolayı çocuklarıma ve bana yapılan hakaretler için tüzel manada gereği yapılıyor. Yüzlerce kişi hakkında hatta tahminen 1000’i de bulmuştur gereği yapılacak. Kanun epey açık, bedeli de fazlaca açık” dedi.