Galatasaray olağanüstü Divan Konseyi toplantısı başladı

Fiona

New member
Galatasaray Lideri Burak Elmas ve idare konseyinin katılmadığı görüşmede, iptal olan seçim için hazırlanan sandıklar da hazır tutuldu. 122 divan üyesi, 83 kulüp üyesi ve 27 basın mensubunun iştirakiyle başlayan görüşmede, Divan Şurası Lideri Aykutalp Derkan bir açılış konuşması yaptı. Derkan, “Mahkeme kararları cereyan etmeseydi, bugün şenlik biçiminde bir seçim gerçekleştirilecekti ve kulübümüzün 39’uncu liderini seçecektik. Fırsatımız olmadı, canla başla çalışan kulüp gorevlilerimiz, seçim hazırlıklarını yapmışlardı” tabirlerini kullandı.

“SEÇİMİN YAPILABİLMESİ İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR HUKUK GAYRETİ VERDİK”

Aykutalp Derkan, seçimin yapılabilmesi için epey büyük bir gayret verdiklerinin altını çizerek, “Cumhuriyetimizin kurucu takımlarının fikri temelini oluşturmuş büyük Galatasaray topluluğunun yeni nesil temsilcileri olarak, büyük Galatasaray topluluğunun birlik, birliktelik ve gücünü hem içe hem dışa göstermek zorundayız. Bizim bu mevzuda vicdanımız rahat. Seçimin yapılabilmesi için gerek kulüp profesyonelleri gerek topluluğumuzun hukukçularıyla epey büyük bir hukuk uğraşı verdik. Çok kıymetli iki lider adayımız var. Seçim iptal edilmiş olsa da, bu insanların ve kulüp çalışanlarının hakkını teslim etmek zorundayız. Bu benim vicdani bir borcumdur” dedi.

Derkan son olarak, Galatasaray Kulübü İdare Şurası’nın toplantıya katılmamasıyla ilgili olarak, “Saygı bedel idaremizin kesinlikle katılmama konusunda kıymetli münasebetleri vardır. Ben onların bu toplantıya katılıp, büyük Galatasaray topluluğunu rahatlatmalarını beklerdim” diye konuştu. (DHA)