Google Haritalar’a yeni özellik: Hangi kent neyi ile ünlü, nereler gezilip görülmeli?

Alan

New member
Google Haritalar için biroldukca yeni özellik duyuruldu. Büsbütün yabancısı olduğunuz bir ülkeye, kente gitmedilk evvel oranın tüm hoşluklarını bilmenize yardımcı olan vibe özelliği, Dünya genelinde 250’den çok etkileyici noktanın havadan görünümü, yakınınızdaki yerlerin canlı görünümü ve daha fazlası, yeni Google Maps sürümüyle gelecek özellikler.


Apple Car grubu bir daha kuruluyor: Apple Car ne vakit çıkacak?

3 sa. evvel eklendiYeni duyurulan Google Haritalar özellikleri içinde en dikkat çekeni, farklı ülkeler gezmeyi, yeni tatlar denemeyi, tarihi yerleri görmeyi sevenlerin güzeline gidecek kent ortamı özelliği.


Bugüne kadar daha evvel hiç gitmediğimiz bir ülke hakkında bilgi almak için etrafımıza neleri ile ünlü, nereleri görmeliyim, hangi yemeklerini yemeliyim? üzere sorular soruyorduk. Artık, tüm bu ayrıntıları Google Haritalar verecek. Yabancısı olduğunuz ülke neleri ile ünlü, nereler meşhur, kesinlikle gidilmesi gereken yerler nereleri? üzere biroldukca sorunun cevabını alacağınız şahane bir özellik geliyor. Haritadan dilediğiniz bir kenti seçebilecek ve en tanınan yerler hakkında ayrıntılı bilgi alabileceksiniz. Bu bilgiler, topluluk tarafınca sağlanan ve yapay zeka ile harmanlanan fotoğraflar ve yazılardan oluşuyor. bu biçimdece kısıtlı müddetliğine gideceğiniz bir yurt dışı seyahatinizde süratlice bir plan çizebilecek, vaktinizi daha verimli değerlendirebileceksiniz.

Topluluğun katkıları yapay zeka ile birleştiriliyor

Google, kent ortamının belirlenmesinde kullanıcıların katkısının büyük olduğuna vurgu yapıyor. Şirketin açıklamasına bakılırsa, kullanıcılardan her gün 20 milyonun üzerinde inceleme, fotoğraf ve video geliyor. Google, yeni özelliğin Android ve iOS kullanıcılarına önümüzdeki aylarda açılacağını söylemiş oldu. Gitmeden kentin havasını hissetmemizi sağlayacak özellik, dünya genelinde faal olacak.

Okumaya devam et...