IKEA’nın en yeni AR uygulaması ile mobilyalarınızı odadan silebiliyorsunuz

Alan

New member
IKEA, konutunuzdaki mobilyaları artırılmış gerçeklik (AR) teknolojisiyle önizlemenize aslına bakarsanız müsaade veriyordu. Lakin en yeni AI destekli iOS uygulaması bu fonksiyonu daha da ileri düzeylere taşıyor.


Birinci iPhone’da niye kopyala ve yapıştır özelliği yoktu?

1 gün evvel eklendiIKEA Kreativ olarak isimlendirilen bu sistemle, LiDAR (lazer darbeleri kullanılarak bir obje yahut bir yüzeyin uzaklığını ölçmeye yarayan teknoloji) kullanarak odalarınızı tarayabilir, üç boyutlu kopyasını oluşturabilir ve akabinde mevcut mobilyalarınızı silebilirsiniz. Akabinde da yeni IKEA kanepelerini, masalarını vb. deneyebilir ve konutunuzda nasıl görüneceklerine dair hayli daha uygun bir fikir edinebilirsiniz. Bu tarama süreci şayet iPhone’unuzda var ise LiDAR kullanılarak, IKEA Kreativ’in Scene Scanner olarak isimlendirdiği özelliğiyle yapılıyor.


Web sürümü de mevcut

Web’de yahut LiDAR‘sız bir taşınabilir aygıtta kullanmak içinse, odanın bir dizi fotoğrafını girmeniz gerekiyor. IKEA’ya nazaran bu fotoğraflar sonrasındasında otomatik olarak işleniyor ve doğru boyutlar ve perspektifle alanın geniş açılı, etkileşimli bir kopyası oluşturuluyor. sonrasındasında ise mevcut mobilyaları silebilir, yeni IKEA eşyalarını yerleştirebilir, alternatifleri hızlıca deneyebilir ve odayı tamamen tasarlayabilirsiniz.


Öte yandan tüm fikirlerinizi sonrasındasında hayata geçirmek üzere kaydedilebilmeniz ve diğerleriyle paylaşılabilmeniz de mümkün. Doğal olarak uygulama, tercih ettiğiniz eserleri alışveriş sepetinize eklemenize de imkan tanıyor.

IKEA Shopping Ücretsiz 124,2 MB

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • IKEA’nın uygulaması ile mobilyalarınızı odadan silebiliyorsunuz
Okumaya devam et...