iPhone 13, akıllı telefon pazarında hala önder

Alan

New member
Apple, son senelerda iPhone satışlarını önemli manada arttırdı. Geçtiğimiz yıl iPhone 12, hayli uzun bir süre en hayli satan akıllı telefon olmayı başarmıştı. Counterpoint’in yeni raporuna bakılırsa iPhone 13, iPhone 12’den daha başarılı olmuş durumda.


Apple Watch aygıtınızda YouTube görüntüleri izlemek kolaylaşıyor

18 sa. evvel eklendiiPhone 13, çıkışından beri her ay en çok satan telefon olmayı başardı

Teknoloji dünyasında muteber istatistikleri le bilinene Counterpoint, yeni raporunu yayınladı. Rapor, Nisan 2022’deki global akıllı telefon satışlarını gösteriyor. iPhone 13, Nisan ayında da en epey satan telefon oldu ve çıkışından beri her ay en çok satan akıllı telefon olmayı başardı. iPhone 13’ü ise iPhone 13 Pro Max, iPhone 13 Pro ve iPhone 12 takip ediyor. Samsung ise Galaxy S22 Ultra ile birinci 5’e girmeyi başarmış. 2022 model iPhone SE’nin ise iPhone 13 mini’den daha başarılı olduğu dikkat çekiyor. iPhone 12 satışları, Japonya ve Hindistan’da artmış ve iPhone 12’yi üst sıralara çekmiş.


iPhone 13, %5,5’lik pazar hissesi ile en yakın Samsung telefonuna fark atmış durumda. Samsung’un ise Galaxy S22 Ultra ile yakaladığı muvaffakiyetin niçini Note serisinin iptali olarak belirtiliyor. Listede Apple ve Samsung haricinde ise yalnızca Redmi Note 11 LTE modeli bulunuyor. Counterpoint, önümüzdeki aylarda 2022’nin birinci yarısındaki genel telefon pazarı tablosunu da yayınlayacaktır.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • iPhone 13, hala en çok satan akıllı telefon
Okumaya devam et...