iPhone 15 Pro, ekran parlaklığında tepe yapacak: 2500 nit!

Alan

New member
Samsung Display’in ürettiği en yeni OLED panel, azamî 2000 nit parlaklık sunuyor. Bu panel iPhone 14 Pro serisinde ve Samsung’un kendi modelleri hariç birkaç Android telefonda kullanılıyor. Şirket, artık daha da parlak yeni jenerasyon OLED paneli üzerinde çalışıyor.

2500 nit azamî parlaklık!

Samsung Display’in akıllı telefonlar için yeni jenerasyon OLED panelinin 2500 nit üzere muazzam bir parlaklığa ulaştığı söyleniyor. Apple ile ilgili bilgiler paylaşan sağlam bir tipster, bu yeni OLED panelin bu yıl tanıtılacak iPhone 15 Pro Max modelinde kullanılabileceğini söylüyor. HDR içeriklerde dış yer görünürlüğünü ve gerçekçiliği kıymetli ölçüde artıracak. Fakat ekran parlaklığının %25 daha yüksek olacağı manasına gelmiyor. Algılanan gerçek parlaklık farkı sayılardan daha düşük olacaktır.

Samsung kendi telefonlarında kullanmayacak

Samsung Display’in üst düzey OLED ekranları çoklukla Galaxy S yahut Galaxy Note serisi telefonlarla piyasaya çıktı. Fakat geçtiğimiz yıl üreticinin 2000 nit OLED ekranını birinci kullanan Apple oldu. Telefonun üreticisi Samsung MX, Galaxy S23 telefonlarda birebir paneli kullanmadı. ötürüsıyla Galaxy S24 Ultra’da 2500 nitlik bir ekran görmememiz beklenen.

Apple Watch ekranını da üretecek

Samsung, her kuşakta yeni OLED panelleriyle dengeli iyileştirmeler sunuyor ve LG Display, CSOT üzere rakiplerini geride bırakmayı başarıyor. Yeni jenerasyon Apple Watch Ultra’nın microLED ekranı da Samsung’a ilişkin olacak.

Okumaya devam et...