Joshua King’ten Okan Buruk’a karşılık

Fiona

New member
Fenerbahçe’nin Norveçli forveti Joshua King, Galatasaray derbisiyle ilgili konuştu, “Ben ve kadro arkadaşlarım derbi için sabırsızlanıyoruz” dedi.

“Son maçımızda hoş bir galibiyet aldık” diyen Fenerbahçe’nin Norveçli forveti Joshua King, “Trabzonspor maçında kaybettikten daha sonra bu iki maçtan galibiyet aldık. İçinde bulunduğumuz durumdan çıkmamız kıymetliydi. Fenerbahçe’ye birinci geldiğimizde en yakın arkadaşım bahsetmişti. “8 Ocak’taki maça hazır ol” demişti. Bu maç için sabırsızlanıyorum. Biliyorum ki taraftarımız son düdüğe kadar ardımızda olacaklar. Ben ve ekip arkadaşlarım bu maç için sabırsızlanıyoruz” dedi.

OKAN BURUK’UN KELAMLARINA YANIT

Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk’un MKE Ankaragücü maçı daha sonrası söylemiş olduği liderlikle ve dinlenme müddetleriyle ilgili kelamların hatırlatılması üzerine King, “Bunun bir avantaj olduğunu düşünmüyorum. Şayet bir grup ekstra iki üç gün dinleniyorsa avantaj olabiliyor. Biz maçımızı deplasmanda oynadık. Gerilimliydi. Hem onların tıpkı vakitte bizim gereğince izleyecek süremiz var. Onlar da bizler de hazırız. O gün geldiğinde kimin daha âlâ olduğunu goreceğiz” açıklamasını yaptı.

Pazar günü derbiyi yönetecek hakemle ilgili soru üzerine King, “Ben futbolcuyum. Saha ortasında yapmam gerekenlere odaklanmaya çalışıyorum. Hakemlere güveniyorum. İngiltere’de de olabiliyordu. Onlar da beşerler. Pazar günü oynayacağımız maçta üç puanın ötesinde kıymetli bir maç. Hakemin nötr olması lazım. Premier Lig’de de hakem kararlarından mutlu olmadığım anlar olmuştu. Lakin bu olağan. Her ligde olabilir. Bence hakemin yapması gereken akıllı ve sabırlı olup oyunun akmasını sağlamalı” karşılığını verdi.