Katıldığı birinci milletlerarası şampiyonada ikinci oldu maksadını yükseltti

Fiona

New member
Arkadaşlarının idmanlarından etkilenerek başladığı judoda yeteneği fark edildikten daha sonra Polisgücü Spor Kulübü bünyesine alınan 9. sınıf öğrencisi Rojda, elde ettiği başarılarla göz dolduruyor.

Özel Harekât Şube Müdürlüğünde nazaranvli polis memuru ve judo antrenörü Umut Özcan Hatası’nın yetiştirdiği başarılı atlet, Yozgat’ta 19-20 Mart’ta düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar Judo Türkiye Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak isminden kelam ettirdi.

Ardından Kahramanmaraş ve Sivas’ta düzenlenen şampiyonalarda da değerli başarılara imza atarak ulusal ekibe katılan Rojda, 3-4 Eylül’de Yunanistan’da gerçekleştirilen Yıldızlar Balkan Judo Şampiyonası’nda gayret etti.

Kariyerindeki birinci memleketler arası tertipte rakiplerini geride bırakarak Balkan ikincisi olan ulusal sportmen, kendine yeni amaç olarak belirlediği Avrupa ve olimpiyat şampiyonlukları için hazırlıklara şimdiden başladı.

Başarılarıyla kente, ailesine ve antrenörlerine büyük gurur yaşatan Kanat, bundan daha sonraki karşılaşmalarda da âlâ sonuçlar alarak Türk bayrağını göndere çektirmeyi hedefliyor.

“ÖRNEK BİRİ OLMAK İSTİYORUM”

Rojda, Türkiye’de düzenlenen şampiyonalarda elde ettiği başarılarla ulusal kadroya yükseldiği için keyifli olduğunu belirtti.

Milli formayla yurt haricinde birinci kere katıldığı tertipte gümüş madalya kazanmanın memnunluğunu yaşadığını lisana getiren Rojda, şunları aktardı:

“Çok memnunum. Ailemi gururlandırdım. Bundan daha sonra da altın madalyalar için çaba edeceğim. Hakkari’nin ismini daha epeyce duyurmak istiyorum. Polisgücü Spor Kulübü atletiyim. Hocalarımız bizimle hayli yakından ilgileniyor. Kulüpteki öteki sportmenler da biroldukca derece aldı. Kente geldiğimde de beni epeyce hoş karşıladılar. Memnunluktan ağlayacaktım. Okulda ve sporda örnek biri olmak istiyorum. Çocuklar bu başarılardan epey etkileniyor. Ailemi gururlandırdığım için hayli sevinçliyim. Bu muvaffakiyetleri elde etmemde bana dayanak sunan Sayın Valimize, Vilayet Emniyet Müdürlüğümüze ve hocalarıma hayli teşekkür ediyorum.”

“OLİMPİYATLARA KADAR GİTMEK İSTİYORUZ”

Antrenör Umut Özcan Kabahati da bu muvaffakiyetlerin büyük emekler kararı elde edildiğini lisana getirerek, Yunanistan’daki tertibe Rojda ile birlikte katıldıklarını, kendisinin de ulusal kadro antrenörü olarak misyon aldığını söz etti.

Rojda’nın finalde ulusal kadro arkadaşına yenilerek ikinci olduğunu anlatan Cürmü, “Biz de orada bayrağımızı en uygun biçimde temsil ettik. İstiklal Marşı’mızı okuttuk. Bizler için kıymetli olan buydu. Rojda, ümitler kategorisinde de Avrupa ve Dünya şampiyonalarında çaba edecek. İnşallah kota alıp bu atletimizle olimpiyatlara kadar gitmek istiyoruz. Polisgücü Spor Kulübü olarak son iki senede birfazlaca branşta ulusal ve memleketler arası arenada sayısız madalya elde ettik. Bu spora emek vermek lazım. Alt yapıdan yetişen birfazlaca atletimiz da var. Rojda üzere atletlerimiz da onlara rol model oluyor. İnşallah onlar da ablaları üzere en büyük tertiplerde ülkelerini en uygun biçimde temsil ederler.” diye konuştu.

“ONDAN DAHA BÜYÜK DERECELER BEKLİYORUZ”

Kızının muvaffakiyetinden büyük memnunluk duyduklarını söyleyen anne Zehra Kanat da bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Kızım başarılı ve âlâ bir öğrenci. Ondan daha büyük dereceler bekliyoruz. Bir şampiyonluk alırsa daha da keyifli olurum. Kızımla gurur duyuyorum. Onun yarışını canlı izledik. Hoş kızım başarılarıyla daima göğsümüzü kabartacak.” sözlerini kullandı.