Kerem’den Başakşehir itirafı

Fiona

New member
Galatasaray’ın genç yıldızı Kerem Aktürkoğlu, VOLE’nin #BaşBaşa programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Mesleğinde 4 yılının çalındığını ve elinden alındığını söyleyen Aktürkoğlu “Çünkü ben 16 yaşında Başakşehir’e imza attığımda epey büyük hayallerle, gayelerle o yola başlamıştım. Aileme, babama söylenen sözleri duyduğumuzda dedik ki Tamam artık, bu iş bitti. Ben epeyce farklı yerlere geleceğim. O denli konuşulmuştu. Lakin natürel uygulananlardan daha sonra her şeyin farklı olduğunu düşündük.”

Kerem Aktürkoğlu futbolculuk mesleğine 2013 yılında Golcükspor Altyapısından başlamıştı. ondan sonrasında Hisareyn Altyapısında forma giyen genç yıldız, Başakşehir Altyapısına transfer olmuş ve sırayla Başakşehir U21, BB Bodrumspor, Karacabey Belediyesi ve 24 Erzincanspor gruplarında yer almıştı. Kerem Aktürkoğlu en son 2020/2021 döneminde Erzincanspor’dan Galatasaray’a transfer olmuştu. Aktürkoğlu, Galatasaray formasıyla gösterdiği performansla büyük Avrupa kulüplerinin dikkatini çekmeyi başardı. Genç yıldız Muhteşem Lig’de çıktığı 33 maçta 9 gol 6 asistlik bir performans sergiledi. Piyasa pahası 15 milyon euro olan Aktürkoğlu’nun dönem sonu Premier Lig gruplarından Tottenham Hotspur’a gideceği söylentiler içinde.