Montella: Onyekuru’yu yenidendan kazanacağımızı düşünüyorum

Fiona

New member
Spor Toto Harika Lig’in 8. haftasında 1 Ekim Cumartesi günü Galatasaray ile karşılaşacak Adana grubunda teknik yönetici Montella, idman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Lider kalmak için çalışmaları sürdürdüklerini belirten Montella, sıralamada hak ettikleri bir yerde olduklarını söz etti.

İtalyan teknik adam, liderliği hak ettiklerini oynadıkları her maçta kanıtladıklarını anlatarak, şöyleki konuştu:

“Bunun devamı gelmesi gerekiyor. Alışılmışın haricinde bir yerde olduğumuz için ayaklarımızın her vakit yere basması gerekiyor. Şu ana kadar gösterdiğimiz ekip ruhunu, istek ve arzuyu her maçta yansıtmamız gerekiyor. Bundan daha sonra her maçta bizi zorluklarla karşılayacaklar. Bizim bütün bunlara hazırlıklı olmamız gerekiyor. Şu ana kadar yaptığımız her şeyi yine edip, istediğimiz noktada bitirmek istiyoruz.”

Galatasaray maçının tüm biletlerin satıldığına dikkati çeken Montella, şöyleki devam etti:

“Başkanımız, taraftar ve kulübümüz için fazlaca memnunuz. Bu yola birlikte başladığımızda, taraftarımız bizden hiç bir vakit dayanağını esirgemedi, güç anlarda bile yanımızda olduklarını gösterdiler. Liderimiz ve kulübümüz için nitekim epey memnunum. Galatasaray maçı öncesi de bütün biletleri çabucak bitirmemiz bunun bir göstergesi. bu biçimde devam etmek için elimizden geleni yapacağız. Bu ekibin başında olduğum için gurur duyuyorum. Hocalar gelir, sarfiyat ve insanın karakteri kalır.”

“FORVETSİZ OYNADIĞIMIZI DÜŞÜNMÜYORUM”

Montella, kulüp idaresinin transfer taleplerini dikkate aldığını ve bu doğrultuda çalışmalar yaptığını vurgulayarak, “Açıkçası bu sene biraz daha mutluyum. Yaptığımız çalışmalar kararı kulübün de karlar elde ettiğini söyleyebiliriz. Hatta tahminen de bu sene toplam maaş ödemesi konusunda biraz daha az efor sarf etmeleri gerekiyor. Kulübümüz bu noktaya gelebildiği için mutluyum. Ben taleplerimi ilettim, onlar da gereken çalışmaları yaptılar.” açıklamasında bulundu.

Nijeryalı sol kanat oyuncusu Henry Onyekuru’nun sakatlığını atlatarak çalışmalara başladığını ve maç gününe kadar hazır olacağını aktaran Montella, şunları kaydetti:

“Onyekuru’yu yinedan kazanacağımızı düşünüyorum. Rakitskiy kırmızı kart niçiniyle forma giyemeyecek. Ben forvetsiz oynadığımızı düşünmüyorum. Statik özelliklerde forvetsiz çıkıyormuşuz üzere gözüküyor lakin Onyekuru kanat oyuncusundan fazla bir santrafor. o vakit de ne kadar ofansif olabileceğimizi herkese göstermiş olduğumuzu düşünüyorum.”

Odatv.com