Odatv Ekrem İmamoğlu’na sordu: Bunlar latife olmalı… Mevzu: Uğur Dündar polemiği

Fiona

New member
Fenerbahçe Yüksek Divan Heyeti Lideri Uğur Dündar, İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’na Trabzonspor gönderisini Twitter’dan beğendiği için sitem dolu bildiri göndermişti.

ELEŞTİRMİŞTİ

Uğur Dündar, “İBB Lideri Sn. Ekrem İmamoğlu sporla ilgili toplumsal medya paylaşımlarınız Fenerbahçe’ye gönül veren ve sizi takdir eden milyonları üzüyor. FB YDK Lideri olarak taraftarımızın gönlünü alacak jestler beklediğimizi sizin üzere önü açık, kıymetli bir siyasetçiye hatırlatmak isterim.” tabirlerini kullanmıştı.

İMAMOĞLU’NDAN ZİYARET

Bu tenkitlerin akabinde Ekrem İmamoğlu, Uğur Dündar’ı ziyaret etti.

Ekrem İmamoğlu yaptığı paylaşımda “Fenerbahçe Spor Kulübümüzü ziyaret ettik. Yüksek Divan Konseyi Başkanlığı’na seçilen değerli büyüğüm Sayın Uğur Dündar’a tebrik ziyaretinde bulundum. Kulüplerimizin bu üst makamlarını, sporda dostluk ve işbirliklerinin artması ismine fazlaca önemsiyorum.” dedi.

ZİYARETİN İLETİLERİ

Uğur Dündar Ekrem İmamoğlu’na 61 numaralı Fenerbahçe forması ikram ederken Ekrem İmamoğlu da Özkan Sümer’in ömrünü anlatan bir kitap ikram etti. Uğur Dündar Ekrem İmamoğlu’na Fenerbahçe rozeti taktı.

TENKİT KONUSU OLDU

Uğur Dündar’ın Ekrem İmamoğlu’na 34 numara yerine 61 numaralı forma armağan etmesi toplumsal medyada birtakım Fenerbahçeliler tarafınca eleştirildi.

EKREM İMAMOĞLU ODATV’YE KONUŞTU

Odatv, tartışma yaratan ziyareti İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’na sordu.

Toplumsal medyadaki tartışmalardan gece geç saatlerde haberdar olduğunu tabir eden Ekrem İmamoğlu, “Açıkçası şaşkınlıkla karşıladım. Sayın Uğur Dündar’ın Fenerbahçeliliğini sorgulamak, onun Fenerbahçe sevgisinden kuşku etmek olabilecek en absürd şeydir. Nitekim latife sandım.” diye konuştu.

Büyük nezaket ortasında, Fenerbahçe kulübünün büyüklüğüne yakışır biçimde bir buluşma gerçekleştiğini söyleyen Ekrem İmamoğlu, “Rakamlardan, renklerden bildiri çıkarmak, buralardan yargılara varmak güzel niyetli haller değildir. Güzel niyet ve nezaketi dün Fenerbahçe’de Uğur beyefendi ve üyeleri vasıtasıyla yaşadım. Kendisine yine teşekkür ederim.” tabirlerini kullandı.

Ekrem İmamoğlu şunları kaydetti:

“Şunu da belirtmek isterim ki Yüksek Divan şurası liderleri, kulüplerin ombudsmanı hatta eski idare şeklimizdeki Cumhurbaşkanı üzere tanım edebileceğimiz makamlardır. Bu makamlardaki sorumlular olaylara üstten bakarlar.
Kulüpler içinde, taraftarlar içinde bir tatsızlık var ise bu tatsızlıkları giderebilecek makamlar da divan liderleridir.”