Özer Hurmacı: Örnek aldığım hoca Aykut Kocaman

Fiona

New member
Muhteşem Lig’de Fenerbahçe, Trabzonspor, Ankaraspor, Kasımpaşa, Sivasspor, Erzurumspor, Akhisarspor ve Bursaspor formalarını giydikten daha sonra futbolu bırakan Özer Hurmacı, Türkiye Futbol Federasyonu’nun Tam Saha Dergisi’ne açıklamalar da bulundu.

“DEVAM EDEBİLSEYDİM FUTBOLU BIRAKMAYACAKTIM”

Şu an Plaj Futbolu Ulusal Kadrosunda oynayan ve futbolu en az 40 yaşına kadar oynamak istediğini söyleyen Özer Hurmacı, “Fiziğim de buna müsait. Dönem başında Üstün Lig’den bir kadroyla anlaşabilseydim ya da Bursaspor’da devam edebilseydim futbolu bırakmayacaktım. Bursaspor’un dışında alt ligde diğer bir grupta oynamayacağımı daha evvel söylemiştim. 6-7 ay orta vermişken ve teknik yöneticilik hayalim de varken bırakmayı seçtim. Antrenör Eğitim Programı’nda Plaj Futbolu Ulusal Ekip Teknik Yöneticimiz Ozan Yılmaz Hocam bana, ‘Çok fitsin. Plaj futbolunda oynamayı düşünür müsün?’ dediğinde ne palavra söyleyeyim, hayır diyemedim” diye konuştu.

“ÖRNEK ALDIĞIM HOCA AYKUT KOCAMAN”

Teknik insanlığa geçiş devrinde olduğunu söyleyen Özer Hurmacı, “Örnek aldığım hoca figürü Aykut Kocaman. Kendisiyle 6 sene çalıştım. Futbolcuyken de sorumluluk alan, ekibi epeyce sahiplenen, fazlaca düşünen, futbolu hayli yaşayan bir oyuncu olduğum için aslında futbolculuğumda biraz yardımcı hoca üzereydim. O yüzden benim için bu geçiş epeyce güç olmayacak. Fakat bakış açım kesinlikle değişecek. Almanya’da doğup büyümenin verdiği eğitim, büyük kulüplerde çalıştığım kıymetli hocalardan aldıklarım. Bunların hepsini birleştirip çağdaş futbolun iki istikametli, süratli geçiş oyununu nasıl en âlâ biçimde başarabilirim; bunun hesaplarını yapıyorum. Futbolculuktan çabucak hocalığa geçmek istemiyorum. Eğitimime vakit ayırmak hedefindeyim. Hem lisanslarımı almak birebir vakitte deneyim kazanmak niyetindeyim. Şu an futbolu bırakıp çabucak hocalığa geçen arkadaşlarımız var. Onlara da muvaffakiyetler dilerim. Fakat ben biraz daha eğitime yönelmek istiyorum. Kimi yorumları dinliyorum; ehliyeti olmadan antrenörlüğe başlamanın yanlış olduğunu söylüyorlar. Bence haklılar da. Her şeyin bir müddetsi var. Bence o süreyi uygun pahalandırmak gerekiyor. Başladığın vakit hazır olmalısın. Futbolculuğu bir kenara bırakıp, “Evet ben bir öğretmenim, teknik direktörüm” demek gerekiyor. İnşallah tek hayalim ve gayem futbolcuları geliştirerek onlara bir şey katma” dedi.