Raphael Varane 29 yaşında ulusal kadrosu bıraktı

Fiona

New member
Raphael Varane, Fransa Ulusal Kadrosu’nu bıraktığını deklare etti. 29 yaşındaki oyuncu, “Aylardır bunun üzerine düşünüyorum ve karar verdim ki ulusal kadrosu bırakmak için gerçek vakit bu vakit.” tabirlerini kullandı.

Manchester United forması giyen Raphael Varane, Fransa Ulusal Ekibi’ni bıraktığını duyurdu.

Psikolojik ve fizikî olarak yıprandığını düşünen 29 yaşındaki oyuncu, Ulusal Ekip mesleğine nokta koydu.

sonucunı şahsi toplumsal medya hesabından duyuran Varane, “Aylardır bunun üzerine düşünüyorum ve karar verdim ki ulusal ekibi bırakmak için hakikat vakit bu vakit.” sözlerini kullandı.

Teknik yönetici Didier Deschamps başta olmak üzere ulusal ekibin tüm üyelerine teşekkür eden başarılı savunmacı, 2018’de kazandıkları şampiyonluğu asla unutmayacağını söylemiş oldu.

Fransa Ulusal Grubu ile 2018’de Dünya Kupası şampiyonluğu yaşayan Raphael Varane, Maviler’de 93 maçta mühlet aldı ve 5 sefer rakip fileleri sarstı. Raphael Varane’ın formasını terlettiği Fransa Ulusal Kadrosu, Rusya’da düzenlenen 2018 Dünya Kupası’nı şampiyon tamamlamış, Katar’daki 2022 Dünya Kupası’nı ise finalde Arjantin’e kaybetmişti.

Fransa’da son olarak Hugo Lloris ile Steve Mandanda ulusal ekibi bırakmıştı.