Samsung’a aldatıcı reklam cezası

Alan

New member
Suya dayanıklılık son devirde akıllı telefon üreticilerinin rekabette farklılaşmaya çalıştığı ögelerden birisi oldu. tıpkı vakitte pazarlama gereçlerinde öne çıkarılan suya dayanıklılık özelliğinin anlatılan kadar olup olmadığını tüketici anlayamıyor. Haliyle bir yanılgı durumu oluşuyor.

Samsung’a reklam cezası

Avusturalya’da Samsung’un telefonları için hazırladığı reklamlar başına bela oldu. Rekabet Heyeti toplamda 7 reklamın suya dayanıklılık konusunda tüketicileri aldatıcı bilgiler içerdiği savıyla 2019 yılında soruşturma başlattı.


Samsung’un stok fazlalığı dağ üzere

7 sa. evvel eklendiSoruşturmada suya dayanıklılık özelliğinin içme suyu ile test yapılarak ortaya konulduğu, reklamlarda belirtilen tuzlu deniz suyu yahut klorlu havuz suyunun vakit içinde şarj girişinde bozulmalara niçiniyet verebildiği lisana getirilmiş.

Samsung ise Şura ile uzlaşma yoluna gitti ve 14 milyon dolarlık tazminatı ödemeye razı oldu. Firma daha sonraki eser dizaynlarında güzelleştirme yaparak suya dayanıklılık konusunu en uygun hale getirmeye çalışacaklarını deklare etti.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Samsung’a reklam şoku
Okumaya devam et...