Şirket haberleri

Yasmin

New member
AKBNK – 420 gün vadeli 87,1 milyon TL meblağında bono ihraç edildi.
ASUZU – VBTS kapsamında şirket hisselerine 20 Mayıs’a kadar buyruk paketi önlemi getirildi.
AVTUR – Şirketin Çekmeköy’de bulunan 7.145 m 2 ‘lik tarla üstündeki zilyetlik hakkı ve 2B müracaat hakkının 2 milyon ile alım süreci ile gerçekleştiği belirtildi.
BMSTL.HE – Şirket hisselerinin halka arzında talepler bugün ve yarın toplanacak.
BRISA – Şirket ile Lastik İş Sendikası içinde gerçekleşen 22. Devir Toplu İş Mukavelesi görüşmelerinin muahede ile sonuçlandığı belirtildi.
EMNIS – 389.854 dolar plastik kova ihracat siparişleri için başvurulan Dahilde Sürece Müsaade Belgesi’nin onaylandığı belirtildi.
EKGYO – İstanbul Ataşehir Doğu Bölgesi 3. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 1. oturumun 28 Nisan’da yapılacağı belirtildi.
GEDIK – Şirketin %10’una sahip olduğu Laplace Analytics Finansal Teknolojiler’deki hisselerinin tamamının 0,98 milyon TL bedelle Inveo Portföy İdaresi Anonim Şirketi Birinci Fintech Teşebbüs Sermayesi Yatırım Fonu’na devredilmesine karar verildiği belirtildi.
GLRYH – Şirketin fonbulucu platformunda hisseye dayalı kitle fonlama kampanyası devam eden Size&Me teşebbüsüne 200.000 TL yatırım yaptığı medyada yer aldı.
GLYHO – Mart ayında şirketin limanlarına gelen gemi sayısının Mart 2019’un %14 üzerinde gerçekleştiği açıklanırken, yolcu sayısının ise Mart 2022’de Mart 2019 düzeyinin %62’sine ulaştığı açıklandı.
HALKB – JCR Avrasya ile Kredi Derecelendirme Mukavelesinin 1 yıl müddet ile yenilendiği belirtildi.
IMASM – Şirket hisselerinin halka arzında talepler bugün ve yarın toplanacak.
KMPUR – Şirket hisselerinin halka arzında talepler bugün ve yarın toplanacak.
KGYO –
Göktürk 218 Yapı’nın en geç 2024 yılsonuna kadar ödenmek üzere 21 milyon dolar karşılığında satın alınmasına karar verildiği belirtildi.
Orka Yapı’nın %24’üne karşılık gelen hisselerin en geç 2024 yıl sonuna kadar ödenmek üzere 11 milyon dolar karşılığında satın alınmasına karar verildiği belirtildi.
MAGEN – Anatolia Yenilenebilir Enerji’nin sermayesinin 17 milyon TL’den 25 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verilirken, sermaye artışından elde edilecek fonun YEKA GES yatırımlarında kullanılacağı belirtildi.
ORCAY – İstanbul Şubesinin kapatıldığı belirtildi.
QUAGR – JCR Avrasya tarafınca şirketin Uzun Vadeli Ulusal Notunun ve not görünümünün teyit edildiği açıklanırken, Uzun Vadeli Milletlerarası Yabancı ve Mahallî Para Notunun ‘’BB”, Kısa Vadeli Milletlerarası Yabancı ve Mahallî Para Notunun “J3” not görünümlerinin “Stabil” olarak belirlendiği belirtildi.
QNBFB – 103 gün vadeli 5,8 milyon sterlin ve 369 gün vadeli 20 milyon sterlin fiyatlarında borçlanma aracı ihraç edildi.
SUWEN – Şirket hisseleri bugün Borsa’da süreç görmeye başlayacak.
TRILC – ABD’de şirket temsilciliği açılmasına karar verildiği belirtildi.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı