Snapdragon 8 Gen 1+ Mayıs ayında gelebilir

Alan

New member
Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti yılın başlarından bu yana amiral gemilerini süslemeye devam ediyor. tıpkı vakitte bilhassa Samsung’un üretim sınırlarından dolayı bir ölçü verimlilik kaybı olduğu daima gündeme geliyor. Bunun kararında da Qualcomm değerli bir karar aldı.

Snapdragon 8 Gen 1+ ne vakit gelecek?

Bilhassa MediaTek’in Dimensity 9000 yonga setinin belli senaryolarda daha düzgün performans göstermesi şirket stratejisinde de değişikliklere niye oldu. Snapdragon 8 Gen 1+ yonga seti hem daha erkene alındı tıpkı vakitte üretim sınırı değişti.

Qualcomm ve Trimble iştiraki duyuruldu

3 gün evvel eklendi

Gelen bilgilere göre Snapdragon 8 Gen 1+ yonga seti için Mayıs ayının sonlarında bir tanıtım planlanıyor. Haziran ayında da birinci akıllı telefonları görmeye başlayacağız. Bu durumda hacimli üretim de başlamış oluyor.

Öteki bir gelişme de TSMC 4nm sürecine geçiş yapılması. TSMC hala en verimli üretim sınırına sahip ve bu da Snapdragon 8 Gen 1+ yonga setinin bir ölçü daha verimli olmasını ve haliyle darboğaz yaşamamasını sağlayacak. Bu sayede yüzde 5-10 civarında daha âlâ bir performans beklentisi oluşmuş durumda.

• Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Snapdragon 8 Gen 1+ neler sunacak?
Okumaya devam et...