Telegram Premium abonelik sahipleri dinleme riski altında

Alan

New member
Geçtiğimiz günlerde Telegram uygulaması fiyatlı bir Premium abonelik başlattı. Ortaya çıktığı üzere, bu abonelik servisinde her insanın hoşlanmayacağı birtakım ayrıntılar bilinmeyen.


Apple, Metaverse standardizasyon çalışmalarına katılmadı

23 sa. evvel eklendiPremium abonelik sahipleri, sayısız kozmetik düzgünleştirmeye ek olarak, sesli bildirisi metne dönüştürme fonksiyonunu de kullanabiliyorlar. Lakin, bu özellik için Google teknolojileri kullanılıyor ve sesli iletiler Amerikan şirketinin sunucularına gönderiliyor. Hizmet koşullarındaki bu bilgi ise kolay bir kullanıcı tarafınca keşfedildi.

Telegram Premium kullanıcıları tedirgin

İlgili maddede: “Premium Hizmetler, Telegram’daki rastgele bir sesli bildirisi metne dönüştürme özelliğini içerir. Bu teknoloji hala gelişmekte ve metne dönüştürmeye çalıştığınız her sesli iletinin gerçek biçimde yazıya döküleceğinin garantisi yoktur. Bu değişen teknolojinin doğruluğu ve kullanılabilirliği üçüncü bir tarafa (Google LLC, Alphabet Inc.’in yan kuruluşu) bağlıdır ve her vakit gerçek ve kullanılabilir olacağını garanti edemeyiz.ifadeleri yer alıyor.


Hizmet kaidelerinde yer alan bu açıklama biroldukça kullanıcıyı, sesli bildirilerinin dinlenebileceği konusunda tedirgin ederken, çabucak hemen Telegram’dan mevzuyla ilgili bir açıklama gelmiş değil

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Taşınabilir Uygulamalar Haberleri
  • Telegram Premium abonelik sahipleri dinleme riski altında
Okumaya devam et...