Türkiye Kupası Kastamonu’ya gitti

Fiona

New member
Maçın birinci yarısı karşılıklı ataklarla geçti. Birinci 10 dakikada skor 5-5 eşitlikle geçildi. Maçta 22’nci dakikaya da 10-10’luk eşitlikle girilirken, Konyaaltı Belediyespor’un top kayıplarını güzel kıymetlendiren ve özgür atışları da golle sonuçlandıran Kastamonu Belediyesi GSK maçın birinci yarısını 18-15 önde tamamladı.

İkinci yarıya daha tesirli başlayan Kastamonu temsilcisi 47’nci dakikada farkı 6’ya (21-27) kadar çıkardı ve Konyaaltı’na mola aldırdı. Maçın kalan kısmında de üstün oyununu sürdüren Kastamonu grubu, rakibinin son dakikadaki yanılgılarını da kıymetlendirerek maçı 34-30 kazandı. Kastamonu Belediyesi bu sonuçla 2021-2022 Dönemi Türkiye Kupası’nın sahibi oldu.

Maç sonunda yapılan kupa merasiminde Kastamonu Belediyesi GSK’nın kupasını Türkiye Hentbol Federasyonu Lideri Uğur Kılıç verdi.

SERPİL İSKENDEROĞLU: BİRİNCİ KERE YAŞIYORMUŞUM ÜZERE HİSSEDİYORUM

Kastamonu Belediyesi GSK Ekip Kaptanı Serpil İskenderoğlu, “Söyleyebileceğim tek şey fazlaca memnunum. Mükemmel bir his ve tekrar hayatıyormuşum, birinci sefer yaşıyormuşum üzere hissediyorum. Arkadaşlarımın eline sıhhat. Bu kupayı da aldık, konutlarımıza o denli gideceğiz. Şampiyonlar Ligi farklı bir platform. Dünyanın en kuvvetli platformu hentbol ismine. Bizim için orada oynamak epey büyük deneyim oldu. Bunu da Türkiye Ligi ve Harika Kupa maçlarına yansıttığımızı düşünüyorum” dedi.

UĞUR KILIÇ: BUGÜN KAZANAN HENTBOL OLDU

Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Lideri Uğur Kılıç ise “Özellikle yarı final maçları epeyce çekişmeliydi. Atletleri tebrik ediyorum. İnanılmaz bir uğraş vardı. Finalde epeyce bedelli iki grup kıymetli bir çaba ortaya koydular. Bence bu turnuvanın kazananı atletler. Kendi mesleklerini, güçlerini ve yeteneklerini geliştirdiklerini düşünüyorum. Kupayı Kastamonu kazandı, tebrik ediyorum fakat bence bugün kazanan hentbol oldu. Hentbol için çalışmaya devam edeceğiz” sözlerini kullandı.

BAKAN KASAPOĞLU’NDAN TEBRİK

Öte yandan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, hentbolda 2021-2022 dönemi Bayanlar Türkiye Kupası Dörtlü Final’de rakibini yenerek kupayı müzesine götüren Kastamonu Belediyespor’u yayımladığı iletiyle tebrik etti.

Bakan Kasapoğlu, iletisinde şu sözlere yer verdi: “Ankara THF Spor Salonu’nda düzenlenen 2021-2022 Dönemi Hentbol Bayanlar Türkiye Kupası Dörtlü Final’de rakibi Konyaaltı Belediyespor’u yenerek kupayı kazanan Kastamonu Belediyespor’u kutluyorum. Oyuncuları, teknik heyeti, idaresi ve camiayı tebrik ediyorum. Konyaaltı Belediyespor’u da finaldeki uğraşından dolayı kutluyorum.”