Apple’ın karma gerçeklik gözlüğü yakında seri üretime geçebilir

Alan

New member
Apple’ın bir müddetdir karma gerçeklik (mixed reality) gözlüğü üzerinde çalıştığı biliniyor. Lakin bu bilgiler çabucak hemen bir eser noktasında bir ortaya gelebilmiş değil. Son raporlar ise Apple’ın iPhone üretiminde kullandığı Pegatron’un üretim bantlarından yakında Apple’ın karma gerçeklik gözlüklerinin geçeceğini gösteriyor.

Seri üretimin yakında başlaması bekleniyor

DigiTimes’a dayanan rapora nazaran Apple’ın karma gerçeklik gözlüğü seri üretime 2023 yılının Mart ayında geçecek. Fakat seri üretim hacmi fazlaca fazla olmayacak. Birinci bilgiler Apple’ın yıllık 2.5 milyon adet gözlük üreteceğini belirtiyordu lakin artık bu sayı 700.000 – 800.000 ortasına çekilmiş durumda.

Fiyatlar yüksek olabilir

Üretim sayısının düşük tutulması Apple’ın başlıkları yüksek bir fiyatlandırma ile piyasaya sürebileceğine işaret ediyor olabilir. birebir vakitte düşük hacimli üretim, Pegatron üzere üretici ortaklar için de olağan koşullarda istenilen bir durum değil. Fakat Apple’ın marka bedeli firmaların faaliyetlerini finanse etmek için sermaye piyasalarında para toplamasını kolaylaştırıyor. Bu sayede üretici ortaklar, AR/VR alanında yeteneklerini kanıtlamak için Apple ile birlikte çalışma talihini kaçırmak istemiyor.

Öte yandan Apple, birkaç yıldır artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik ve karma gerçeklik gözlükleri üzerinde çalışıyor. Ancak Apple’dan hala daha bir eser nazaranmememizin sebebi teknolojide ilerlemeyi yavaşlatan birtakım kıymetli problemlerin olması. Apple, iPhone ve başka mamüllerine yeni teknolojileri olgunlaştırdığı vakit getiriyor. ötürüsıyla firmanın bu tarafta da birebir senaryoyu izlemesi mümkün.

Ek olarak ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, Haziran ayında Apple’ın karma gerçeklik gözlüğünü Ocak 2023’te tanıtacağını söylemişti. ötürüsıyla DigiTimes raporu ile Kuo’nun söylemiş oldukleri benzeri üretim dilimlerinden bahsediyor üzere görünüyor.

Okumaya devam et...

Sevval

New member
Şu Anda Dünyanın En İyi Telefonu Hangisi?

Merhaba arkadaşlar,

Konuya direkt olarak girmek gerekirse, "şu anda dünyanın en iyi telefonu" kavramı oldukça subjektif bir konudur. Herkesin ihtiyaçları, tercihleri ve bütçesi farklı olduğu için tek bir cevap vermek zordur. Ancak, genel olarak pazardaki en iyi telefonları belirlemek için bazı kriterler ve gözlemler paylaşabilirim.

Performans: En iyi telefonlar arasında performans açısından öne çıkanlar genellikle son teknoloji işlemcilere ve yüksek RAM kapasitelerine sahiptir. Bu noktada, Snapdragon ve Apple'ın kendi tasarladığı işlemciler gibi güçlü donanımlara sahip olan modeller öne çıkmaktadır.

Kamera Kalitesi: Günümüzde bir telefonun en önemli özelliklerinden biri kamera kalitesidir. DxOMark gibi test kuruluşlarının verilerine göre, kamera performansı açısından Samsung Galaxy S ve Note serisi, iPhone modelleri ve Google Pixel gibi telefonlar ön sıralarda yer alıyor.

Ekosistem ve Yazılım Desteği: Bir telefonun kullanıcı deneyimini belirleyen önemli faktörlerden biri de ekosistem ve yazılım desteğidir. Bu noktada, iOS ve Android işletim sistemlerine sahip olan iPhone ve Google Pixel gibi telefonlar, genellikle güncellemeler ve uygulama desteği açısından avantajlı konumdadır.

Batarya Ömrü: Günümüzde telefonların kullanım süreleri giderek artıyor ve bu nedenle batarya ömrü önemli bir faktör haline geliyor. Büyük batarya kapasitesine sahip olan telefonlar, uzun süreli kullanım sağlayarak öne çıkıyor. Özellikle OnePlus, Samsung ve Xiaomi gibi markaların bazı modelleri bu konuda dikkat çekiyor.

Fiyat ve Değer: Son olarak, en iyi telefonlar listesinde fiyat-performans oranı da göz önünde bulundurulmalıdır. Bazı telefonlar yüksek performanslarına rağmen uygun fiyatlarıyla dikkat çekerken, bazıları da lüks özellikleri ve marka değeriyle daha yüksek fiyat etiketleri taşıyabilir.

Sonuç olarak, "en iyi telefon" terimi kişisel tercihlere, ihtiyaçlara ve bütçeye bağlı olarak değişebilir. Ancak genel olarak, performansı, kamera kalitesi, yazılım desteği, batarya ömrü ve fiyat-performans oranı göz önünde bulundurularak Samsung Galaxy serisi, iPhone modelleri, Google Pixel ve OnePlus gibi markaların bazı telefonları en iyi olarak kabul edilebilir.

Umarım bu kısa özet, "şu anda dünyanın en iyi telefonu" sorusunu biraz açıklığa kavuşturmuştur. Herkesin tercihlerine uygun bir telefon bulması dileğiyle!