Çocuklarınız Buna Bayılacak Atıştırmalık (Hamburger)

Neil

New member
Çocuklarınız Buna Bayılacak Atıştırmalık (Hamburger) Tanımı İçin Malzemeler

• 250 gr yağsız kıyma
  • Salatalık turşusu
  • Domates
  • Yeşil marul (ben marul ve akdeniz yeşillikleri karışık birşey yaptım)
  • Hamburger ekmeği
  • Ketçap ve mayonez
  • Patates cipsi
Son olarak tabak süslemesi için;

• 2 adet çeri domates
  • Salatalık
  • Maskolin (arasındakiler; yeşil marul, siyah marul, kuzu kulağı, rokka)
Kıyma içi materyalleri;

• Karabiber (1 çay kaşığı)
  • Tuz (1 çay kaşığı)
  • Yumurta (1 adet)
  • Galeta unu (1 yemek kaşığı)
  • Hardal (isteğe bağlı) (1 çay kaşığı)
  • Pekmez (isteğe bağlı) (ben koymadım )
Çocuklarınız Buna Bayılacak Atıştırmalık (Hamburger) Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. Yağsız kıymamızı bir kabın içerisine alıyoruz içerisine yumurta, tuz ve karabiberi içerisine ek ediyoruz ondan sonrasında güzelce yoğuruyoruz çabucak sonrasında hardalımızı ekliyoruz kıyma güzelce yoğurulurken galeta unu muzu içerisine ek ediyoruz.
  2. Kıymamız dinlenirken gelin sizlerle başka basamakları yapalım.
  3. Ben hazır hamburger ekmeği kullandım ortadan bölüyoruz. Domatesi mizi ortadan ince ve büyük 2 dilim kesiyoruz.
  4. Salatalık turşusunu 3’e bölüyoruz, marullarımızı bıçak sayesinde göz sonucu olacak biçimde yanlamasına doğruyoruz.
  5. Dinlenmiş olan kıymamızı yuvarlak haline getiriyoruz ve isterseniz tavaya yada ızgaraya atabilir siniz ve ızgaraya attım.
  6. Ekmeği tost makinesin de ısıttıktan daha sonra ketçap ve mayonezi bir kabın içerisine ek edip ikisiniz karıştırıyoruz ve ekmeğin her iki iç tarafına sürüyoruz.
  7. ondan sonrasında marullarımızı,domateslerimizi ve turşu salatalıklarımızı üst üste gelecek biçimde diziyoruz.
  8. En sonda köfteyi en üste koyup ekmeğimizin başka kesimiyle kapatıyoruz.
  9. Ben ahşap tabak kullandım sunum için hamburgeri koyduktan daha sonra ortaya kızartılmış patates cipslerini yerleştiriyoruz en sonda maskolini tabağın en baş köşesine ekledikten daha sonra sağına.
  10. Yanlamasına doğradığımız 3 adet salatalıklar ile süsleme yapıyoruz öbür köşesine çeri domatesi ortadan ikiye bölüp yanına koyuyoruz.
  11. En sonda hamburger ekmeğimizin ortasına ahşap çubuk dikip, çubuğun içine çeri domatesi yerleştiriyoruz. Afiyet şifaa olsun
    😊
Not:tabak sunumunu ayrıntılı bir biçimde gösterdim fotoğraflara bakabilir siniz
🙄
♨
.

Çocuklarınız Buna Bayılacak Atıştırmalık (Hamburger) Tanımı Fotoğraflı Yapılışı