Erol Bulut taraftara isyan etti

Fiona

New member
Gaziantep FK Teknik Yöneticisi Erol Bulut, taraftarın istifa daveti ile ilgili yöneltilen soruya ait, kimi şeylerin boşuna gerçekleşmediğini ve her şeyin vakti geldiğinde konuşulacağını söz etti. Taraftarın yansısını anladığını lisana getiren Bulut, Gaziantep FK ekibinin ortasından geçtiği periyotta en azından bu maçta taraftardan dayanak beklediklerini kaydetti. İlerleyen haftalarda konuşup bu hususta tahlili muhakkak bulacaklarını anlatan Bulut, daha evvelki açıklamasını hatırlatarak, ekonomik kurallardan dolayı transfer yapılamadığını belirtti.

“EKONOMİK KAİDELER YOKTU, TRANSFER YAPILAMADI”

Ligin birinci yarısında sergiledikleri performansı, dönemin ikinci yarısında sergileyemediklerinin altını çizen Erol Bulut, “Taraftarlarımızdan kadronun yanında olmalarını beklerdim. Her şeyin bir sebebi var. Kimi şeyler boşuna gerçekleşmiyor. Her şeyin de vakti var. Şu an vakti değil. Taraftar tabi bağıracak. Memnunluğunu ya da mutsuzluğunu belirtecek. Fakat en azından taraftarımızın kadronun yanında olmasını beklerdim. Bize bağırsınlar, biz 30 yıldır taraftar reaksiyonuna alışığız. En azından kadronun yanında olmalarını isterdim. Her şeyin bir sebebi var. O niçinlere gelmek istemiyorum ve o niçinleri açıklamak istemiyorum. Önümüzdeki haftalarda konuşup bu mevzuda tahlili katiyen bulacağız. Basın açıklamam var. Açıklamamda net ortada benim dediğim. Ekonomik kurallar yoktu transfer yapılamadı. Elinizde ne var ise onunla devam etmek zorundasınız. Bunu ben zorla idareye yükleyemem. İdare ne yapacak. Maddi olarak yoksa yapamazsınız. Futbolcuların ödemeleri için idare aslına bakarsanız efor gösteriyor. Yabancı transferi yapmak istiyorsanız maddi durumunuz el vermeli. Bu net. Biz de dedik. Biz bu arkadaşlarımızla birinci yarı buraya kadar uygun geldik. Futbolcularımıza güvendik ve devam ettik. Kayseri şu anda bizden 1 puan önümüzde. Kayserispor 5 tane transfer yaptı. Yeni dönem için takımımla bir arada bir plan yapacağız. Transfer komitesi ile bunu paylaşacak ve bir karar vereceğiz. Kimlerin gidip kimlerin kalacağını aşikâr edeceğiz.’’ diye konuştu.

“FUTBOLCULAR GERİLİM ALTINDAYDI”

Maç ile ilgili de konuşan Erol Bulut, kritik bir maç olduğunu ve ekibin ligte kalabilmesi için 1 puana muhtaçlığı olduğu için oyuncuların gerilimli olduğunu kaydetti. Dönemin ikinci yarısında istenilen futbola ulaşamadıklarını belirterek, “1 puana gereksinimimiz olan bir maçtı. Maça baktığımızda ortada olan bir maçtı. İki tarafın da durumları vardı. Birinci yarı birkaç durumumuz vardı. Unuttuğumuz duruma baktığımızda futbolcularımız gerilimliydi. Ligde kalabilmek ve devam edebilmek ismine 1 puana gereksinimimiz vardı. Futbolcular bu çeşit durumlarda gerilimli olabiliyor. Dönemin ikinci yarısında istediğiniz futbola birinci yarıda olduğu üzere ulaşamadık. Sonuçta önümüze bakmamız lazım. İki maçımız daha var’’ diye devam etti.