Huawei, akıllı saatlere kan şekeri ve akciğer işlev takibi getirecek

Alan

New member
Giyilebilir teknoloji pazarının değerli isimlerinden Huawei, akıllı saatlerin sıhhat sensörleri yarışında Apple ve Samsung’a katılacak üzere görünüyor. Günümüzde yaklaşık 14 günlük bir pil ömrü sunan Watch GT 3 Pro modeli ile kullanıcıların beğenisini kazanan şirket, artık de akıllı saatlere eklenecek yeni özellikleri deklare etti.

Müdahalesiz kan şekeri ölçümü sunacak

Bilindiği üzere tanınan akıllı saat üreticilerinin ilk müdahalesiz kan şekeri ölçümü konusunda birbirleri ile olan yarışı sürüyor. Bu yarışa katılan Huawei ise, akıllı saat modellerine kan şekeri, akciğer işlev takibi ve yüksek rakımda sıhhat yönetimi üzere yeni özellikler kazandıracağını deklare etti. Ayrıyeten tüm bu özellikler, erken ihtar sistemi ile birlikte Huawei’nin TruSeen sistemine dahil edilecek.


MIT araştırmacıları, modüler bir çip tasarımı geliştirdi

1 gün evvel eklendiaynı vakitte Huawei, akciğer işlev izleme sisteminin toplanan dataların bir kombinasyonunu kullanarak kullanıcının Kronik Obstrüktif Akciğer hastalığı (KOAH) riskini iddia edeceğini, yüksek rakım sıhhat yönetiminin ise yüksek irtifalarda düşük hava basıncı ile oluşan beden reaksiyonlarını bildireceğini söylüyor. Akıllı saatlerin yeni özeliklere kavuşacağı tarih çabucak hemen bilinmezliğini koruyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Giyilebilir Teknolojiler Haberleri
  • Huawei akıllı saatler yeni yetenekler kazanıyor: İşte detaylar
Okumaya devam et...