“İtalya’ya geri dönebilirim”

Fiona

New member
Fatih Terim, İtalyan gazeteci Gianluca Di Marzio’ya verdiği röportajda geleceğe dair ipucu verdi.

Son olarak Galatasaray’ı çalıştıran, eski lider Burak Elmas ve idaresi tarafınca bakılırsavine son verilen Fatih Terim, İtalyan basınına açıklamalarda bulundu.

Gianluca Di Marzio’ya verdiği röportajda Dünya Kupası’nı değerlendirirken Lionel Messi hakkında övgü dolu kelamlar kullandı.

”Önce Messi, daha sonra Messi, daha sonra Messi ve başkaları . Maradona mükemmel bir oyuncuydu, Ronaldo da epey kuvvetliydü lakin ben Messi’yi nitekim seviyorum. İsterse alanda her şeyi yapabilir.”

Türkiye’deki İtalyan teknik yöneticileri de pahalandıran Terim, ”Türkiye’de hayli sayıda İtalyan antrenör var ve hepsinin içinde Montella daha uygun durumda, daha yeterli performans sergilemeye devam ediyor. Pirlo ve Farioli’yi de seviyorum.” dedi.

Napoli teknik yöneticisi Luciano Spalletti hakkında ise Terim, “Spalletti ismine epey memnunum. Şahane biri ve arkadaşım. Ona karşı hürmetim ve sevgim büyük. Bu yıl fazlaca âlâ gidiyorlar, umarım sonuna kadar gdolayır ve kazanırlar. Scudetto yarışında Napoli’yi destekliyorum. Floransa benim ikinci konutum, Milan’da çalıştım fakat Napoli’yi destekliyorum” dedi.

Fatih Terim, kulübeye dönüp dönmeyeceği konusunda yöneltilen soruya, “Yalnızca İtalya’ya değil, Âlâ bir teklif ve hoş bir projeyle her yere geri dönebilirim” dedi.