Muhteşem Lig kadroları, zelzele daha sonrası yardım kampanyası başlattı

Fiona

New member
Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde bugün saat 04.17’de 7,7 büyüklüğünde sarsıntı meydana gelmiş, 10 kent etkilenmişti. Zelzelede binlerce kişi ömrünü kaybederken, binlercesi yaralanmıştı.

Galatasaray, yardım kampanyasını, okul ve taraftar kümesi aracılığıyla yürütüldüğünü duyurdu.

Sarı kırmızılı takım, “Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu ve Taçspor Tesisleri’nde toplanacak yardımlar gereksinim olan bölgelere ulaştırılacaktır. Tüm sporseverlerin dayanağını bekliyoruz” davetini yaptı.

Beşiktaş da ‘vatandaşların yaralarını sarmak üzere yardım kampanyası düzenleyeceklerini’ söz etti.

Beşiktaş’tan yapılan açıklamada, “Kulübümüz, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve etraf vilayetlerde de hissedilen sarsıntıdan etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını sarmak üzere yardım kampanyası düzenleyecektir. Düzenlenecek yardım kampanyasıyla ilgili ayrıntılar önümüzdeki süreçte kamuoyuyla paylaşılacaktır. Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntı kararında ömrünü kaybeden vatandaşlarımıza bir sefer daha Allah’tan rahmet, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz” sözleri kullanıldı.

Trabzonspor, belediyenin davetini Twitter hesabından paylaşarak “Deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için yardımlarınızı bekliyoruz. Gereksinim listesindeki yardım materyallerini Hamamizade İhsan Beyefendi Kültür Merkezine teslim edebilirsiniz” diye yazdı.

Fenerbahçe, zelzele bölgesinde yapılması gerekenlere dair paylaşımlar bulunurken, acil durum telefonlarını paylaştı. Ayrıyeten kan bağışı daveti yapıldı.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklama şu biçimde: “Kahramanmaraş başta olmak üzere Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Şanlıurfa ile birlikte biroldukca vilayetimizde hissedilen ve tüm Türkiye’yi hüzne boğan zelzele felaketi daha sonrasında Kulübümüz adımlar atmak için hazırlanıyor. Türkiye’nin en büyük ‘Sivil Toplum Kuruluşu’ olarak bugüne kadar ülkesinin, vatandaşının yanında olan Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bugün yaşanan ulusal felaket karşısında en faydalı adımı atmak için çalışmalara acilen başladık. Yapılacak görüşmeler sonucunda belirleyeceğimiz aksiyon planıyla afet bölgelerindeki vatandaşlarımızın yanında olacağımızı belirtiyoruz.”