“Sahaya dönerken evrak imzalıyoruz”

Fiona

New member
Dinamo Kiev Teknik Yöneticisi Mircea Lucescu, hava saldırısı uyarısı niçiniyle 80. dakikada durdurulan Rukh Lviv maçında yaşananları anlattı. Ukrayna’da bu tip durumların yarattıığı psikolojiye değinen Rumen teknik adam, “Hakem uyardığı anda stadyumdaki her insanın sığınaklara gitmesi gerekiyor. pek garip bir durum. Başımıza gelecekleri kabul ettiğimiz bir evrak imzalıyoruz. Bu belgeyi ben de imzaladım.” dedi.

Dinamo Kiev Teknik Yöneticisi Mircea Lucescu, Rukh Lviv ile oynadıkları ve hava saldırısı uyarısı niçiniyle 80. dakikada durdurulan maçta yaşananları anlattı.

Dinamo Kiev 2-0 öndeyken uğraşın 80. dakikasında hava saldırısı ikazıyla gruplar sığınaklara gitti. Uğraş, 1.5 saat daha sonra devam etti ve Dinamo Kiev alandan 3-0 galip ayrıldı.

“OTURUP BEKLİYORSUNUZ, NELER OLDUĞUNU BİLMİYORSUNUZ”

Maçın akabinde konuşan Lucescu, “Hakem uyardığı anda stadyumdaki her insanın sığınaklara gitmesi gerekiyor. çok garip bir durum. Alandan çekiliyorsunuz ve çabucak sığınaklara gitmeniz gerekiyor. Orada oturup bekliyorsunuz. Neler olduğunu bilmiyorsunuz. Herkes birbirine bakıp güç vermeye çalışıyor. Oyuncular telefonlarına bakıyor. Ukrayna’nın öbür bölgelerinden akrabalarıyla temas kurmaya çalışıyorlar. Onlara sorup stadyum civarında neler olduğunu öğrenmeye çalışıyorsunuz.” dedi.

“SAHAYA DÖNERKEN DOKÜMAN İMZALIYORUZ”

Rumen teknik adam, “Hakem uyardığı anda çabucak sahayı terk etmemiz gerekiyor. Alana döndüğümüzde ise maçın devam edeceğini ve başımıza gelecekleri kabul ettiğimiz bir evrak imzalıyoruz. Bu belgeyi ben de imzaladım.” tabirini kullandı.