Trabzonspor bugün 1 puan alırsa 38 yılın akabinde ligde birinci kere şampiyon olacak

Fiona

New member
nazaranve 10 Kasım 2021 tarihinde başlayan Abdullah Avcı, 38 yıldır yapılamayanı 535 günde yapmış olacak.

Harika Lig’in 35. haftasında Antalyaspor maçında alandan puanla ayrılması halinde bitime 3. hafta kala resmen şampiyonluğunu ilan etmiş olacak olan Trabzonspor, Ağaoğlu devrinde 38 yıl daha sonra şampiyonluk sevinci yaşayacak.Bordo-mavililer 2020-2021 dönemine başladığı Newton ile ligde 7 hafta sonunda yollarını ayırırken, tek maçlık süreksiz olarak İhsan Derelioğlu’nun arkasında bakılırsave teknik yönetici Abdullah Avcı’yı getirdi. Trabzonspor, Ziraat Türkiye Kupası’nı Eddie Newton, TFF Üstün Kupayı ise Abdullah Avcı ile kazanırken, yıllardır beklenen şampiyonluk kupası da Abdullah Avcı periyodunda kazanılmış olacak.

BİRİNCİ SEFER

Trabzonspor’da Teknik Yönetici Abdullah Avcı, 15 yıldır üst ligde teknik adamlık nazaranvi yapıyor. Bu hafta oynanacak olan maçların akabinde şampiyonluğunu ilan etmesi beklenen Trabzonspor, Abdullah Avcı ile bir birincisi başaracak.

2004-2005 döneminde Galatasaray PAF Kadrosu ile teknik yöneticilik bakılırsavine başlayan Medipol Başakşehir, A Ulusal Futbol Grubu ve Beşiktaş’ı çalıştıran Avcı, birinci defa şampiyonluk sevinci yaşamaya hazırlanıyor.

535 GÜNDE ŞAMPİYONLUK KUPASI KALDIRACAK

Trabzonspor, bugün şampiyon olması halinde geçen dönem 10 Kasım 2021 tarihinde nazaranve getirilen başarılı hoca ile 37 dönemlik hasreti 535 günde sonlandırmış olacak. Trabzonspor, Abdullah Avcı periyodunda toplam 66 müsabakada 40 galibiyet, 21 birliktelik alırken, yalnızca 5 yenilgi yaşadı.