“Türkiye’den küfürlü bildiriler aldım!”

Fiona

New member
Burak Yılmaz, Instagram hesabından yaptığı paylaşımla takipçilerinden gelen soruları yanıtladı. deneyimli futbolcu, Dünya Kupası Elemeleri Play-Off Yarı Finali’nde oynanan Portekiz maçında kaçırdığı penaltıyla ilgili gelen soruya da cevap verdi.

Fortuna Sittard forması giyen deneyimli ulusal yıldız Burak Yılmaz, Instagram’daki takipçilerinden gelen soruları yanıtladı.

Burak Yılmaz’a sorulan sorular içinde Portekiz maçında kaçan penaltı, Şampiyonlar Ligi’nde attığı en yeterli gol, 2010 yılı öncesinde ve daha sonrasındaki performansları, olağan yaşantısındaki bir günü ile Lille vakit içinderı yer aldı.

Yılmaz, Portekiz maçında kaçırdığı penaltı yüzünden Dünya Kupası’nın başlaması daha sonrasında fazlacaça küfürlü bildiri aldığını lisana getirdi ve, “Kaçırınca doğal ki epeyce üzüldüm. Hatta Dünya Kupası’nda izlerken de Türkiye’deki insanlardan oldukçaça küfürlü iletiler da geldi. Lakin hepsinin canı sağ olsun, hiç kıymetli değil. ömrümün en üzücü günlerinden biriydi. Ülkemdeki üzdüğüm insanlardan da yenidendan özür diliyorum” sözlerini kullandı.

Şampiyonlar Ligi’nde attığı en hoş gol sorulan Yılmaz, “Hepsi fazlaca hoş lakin Schalke’ye attığım birinci golü hiç bir vakit unutamam. Benim için en hoş gol, içerideki Schalke golüydü” dedi.

‘2010 öncesi Burak Yılmaz ile 2010 daha sonrası Burak Yılmaz içindeki fark neydi?’ sorusuna karşılık veren yıldız oyuncu, “2010 yılından evvel düşündüklerim farklıydı. 2010 yılından daha sonra Şenol Güneş ile tanışmamla birlikte büsbütün hayatımın merkezine futbolu koydum. Futbola nazaran yaşamaya başladım” diye konuştu.